شنبه، ۸ بهمن ۱۴۰۱ | Saturday, 28. January 2023

مسائل سیاسی ایران در یک میزگرد (برنامه روبه رو شماره 61 تلویزیون من و تو)

منتشرشده در صدا و تصویر سیاسی جمعه, 22 دی 1396 ساعت 17:54

برنامه روبه رو شماره 61 تلویزیون من و تو با شرکت... (بقیه در داخل صفحه)

https://www.manototv.com/videos/2009331/vid11385

 

 در یک میزگرد دیدگاه ها و راهبردهای متفاوت در باره چند موضوع از جمله: مسئولیت اصلاح طلبان در تیره روزی مردم ایران (سعید بشیرتاش)، هاشمی شاهرودی؛ پیامدهای حضور مقامات ایرانی در دیگر کشورها (مازیار مکفی)، غیرقانونی بودن رهبری آقای خامنه ای و ضرورت رفراندوم (حسن شریعتمداری)، آینده ایران؛ چه پروژه هایی متصور است و شما کدام را ترجیح می دهید؟ (رضا علیجانی)، تصمیم جمهوری اسلامی؛ گذار از راه عقب نشینی و مسالمت یا سرکوب و خوشنت (الهه بقراط) روز جمعه 22  دی ماه 1396 در برنامه روبه رو(61 )- تلویزیون من و تو در برابر دیدگاه بینندگان این شبکه قرار گرفت.

 
 من در میزگردهای روبرو بنا به مخاطبانی که این شبکه دارد سعی می کنم موضوعاتی را انتخاب کنم که جنبه تحلیلی و تجربی بیشتری داشته و صرفا سویه خبر- تحلیل آن هم با درونمایه افشاگری نداشته باشد که بسیاری از هموطنان مان به خصوص در داخل کشور بیش از بقیه از آن مطلع اند. 
 
 موضوع من در این میزگرد این بود:  
چه پروژه هایی برای آینده ایران متصور است و شما کدام را ترجیح میدهید؟
رای های اعتراضی در برخی انتخابات ها، مطالبه خواست های مختلف از سوی بسیاری از تشکل های سیاسی و مدنی و صنفی، جنبش سبز، موج اعتراضات اخیر و جلوه های گوناگونی از رفتار جامعه ایران همگی نشانی از نارضایتی  مردم از حاکمان دارد؛ برای آینده ایران چه روندی را پیش بینی و چه پروژه هایی را متصورید؟ ترجیح شما کدام یک از آن هاست؟
 
 من در این میزگرد گفتم که موضوعات این نوبت بیشتر در رابطه با مسائل فردا و پس فردای ما بود، امید که در برنامه های دیگر به موضوعات امروزمان پرداخته شود.