چهارشنبه، ۹ آذر ۱۴۰۱ | Wednesday, 30. November 2022

مسائل سیاسی ایران در یک میزگرد (برنامه روبه رو شماره 52 تلویزیون من و تو)

منتشرشده در صدا و تصویر سیاسی جمعه, 19 آبان 1396 ساعت 17:00

برنامه روبه رو شماره 52 تلویزیون من و تو با شرکت... (بقیه در داخل صفحه)

https://www.manototv.com/videos/2007227/vid11088

 

 در یک میزگرد دیدگاه ها و راهبردهای متفاوت در باره چند موضوع از جمله جنگ های قومی- مذهبی در منطقه و خطر جنگ علیه ایران؛ مسئله کشته شدن مرزبان های ایرانی؛ استعفای سعد حریری و رابطه ایران و عربستان؛ بررسی هژمونی جمهوری اسلامی در منطقه؛ و هشدار «گروه اقدام مالی» به ایران برای انجام تعهداتش  جمعه 19 آبان ماه 1396 در برنامه روبه رو(52)- تلویزیون من و تو – با شرکت  ناصر اعتمادی- سعید  بشیرتاش- کاوه آهنگری- مازیار مکفی و رضا علیجانی در برابر دیدگاه بینندگان این شبکه قرار گرفت.

 
 من در میزگردهای روبرو بنا به مخاطبانی که این شبکه دارد سعی میکنم موضوعاتی را انتخاب کنم که جنبه تحلیلی و تجربی بیشتری داشته باشد و صرفا سویه خبر- تحلیل آن هم با درونمایه افشاگری نداشته باشد که بسیاری از هموطنان مان به خصوص در داخل کشور بیش از بقیه از آن مطلع اند. 
 
 در این میزگرد موضوع  برگزیده من بر این سئوال استوار بود که «کشتن نیروهای پاسگاه های مرزبانی چه منطقی دارد؟ » در این رابطه توضیح دادم که اخیرا هشت نفر از نیروهای پاسگاه های مرزبانی آذربایجان غربی که 5 نفرشان سرباز بودند توسط برخی نیروهای مسلح در یک درگیری کشته شدند. گهگاه در مرزهای جنوب شرقی نیز همین اتفاق می افتد. سپس این پرسشها را مطرح کردم که آنها توسط چه کسانی و چرا کشته می شوند؟ آیا دست کشورهای خارجی هم در میان است؟ پیامدهای این رخدادها  در منطقه و کل کشور چیست؟