چهارشنبه، ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ | Wednesday, 25. April 2018

واکنش هاشمی به حکم فرزندش چه خواهد بود؟

منتشرشده در سخنرانی - مصاحبه - میزگرد سیاسی دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 21:37

گفت و گو با رادیو  بین المللی فرانسه

بدنبال انتشار برخی گزارشات درخصوص صدور حکم مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، وحید ابوالمعالی، وکیل مدافع مهدی هاشمی می گوید به رأی صادر شده اعتراض خواهند نمود.

حکم مهدی هاشمی، شامل ١۵ سال حبس، پرداخت جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی منتشر شد.

رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی از نیمه مرداد سال ١۳٩٣ در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه آغاز شد و بیش از ٢٨ جلسه بطول انجامید.

یکی از وکلای مدافع مهدی هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری "ایسنا" گفته است که هنوز حکم صادر شده از سوی دادگاه انقلاب به موکل وی و دیگر وکلا ابلاغ نشده است.

 

وحید ابوالمعالی، وکیل مدافع مهدی هاشمی تأکید نمود که به رأی صادره اعتراض خواهند نمود.

پیش از این، برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که صدور حکم قضائی مهدی هاشمی با جایگاه پدرش، اکبر هاشمی رفسنجانی و افول قدرت وی ارتباط دارد. یکی از این مراحل، انتخاب رئیس جدید مجلس خبرگان عنوان شده بود که با پایان گرفتن انتخابات و شکست اکبر هاشمی رفسنجانی در بدست آوردن کرسی ریاست خبرگان، همراه شد

حال برخی از ناظران می‌گویند، آیا گذشته از اعتراض وکلای مهدی هاشمی، واکنش سیاسی خانواده رفسنجانی و به ویژه شخص اکبر هاشمی رفسنجانی به این حکم چه خواهد بود؟

آیا اکبر هاشمی رفسنجانی همانند مسائلی که بر سر انتخابات‌های دوران پیشین ریاست جمهوری پیش آمد، این بار هم با سکوت با این مشکل برخورد خواهد کرد یا واکنشی قویتر و تأثیرگذارتر از وی نسبت به صدور حکم قضائی برای فرزندش را باید انتظار داشت؟

اما در هفته‌های اخیر، اکبر هاشمی رفسنجانی با اظهارات تندتری لب به سخن گشوده است که از آن جمله می توان به تازه‌ترین مصاحبه وی اشاره کرد. اکبر هاشمی رفسنجانی با اشاره به پرونده قضائی فرزندش گفته بود: «حرف من با همه اینها این است که از بالا دستور ندهید و اگر از بالا دستور دادید، خلاف موازین قضایی و شرع است».