چهارشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۹ | Wednesday, 30. September 2020

تصویب برجام در بیست دقیقه!

منتشرشده در فیسبوک سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 09:25

تمامی جزئیات طرح مطرح شده در مجلس «در باره برجام» هم اکنون در ظرف کمتر از بیست دقیقه تصویب شد! از این تشریفاتی تر هم می شد!؟ طبق تبصره انتهایی مصوبه امروز همه مصوبات قبلی در مجلس که بسیاری شان مغایر برجام هستند، لغو شد.
بدین ترتیب از طرف ایران دیگر مانع قانونی بری اجرای برجام وجود ندارد. پس باید منتظر اجرای مرحله به مرحله توافقات بود. دولت روحانی نیز بالطبع با لغو تدریجی تحریم ها حرکت و برنامه اقتصادی جدیدی را پی خواهد گرفت. هم چنین باید منتظر بود که در ایران پسا توافق شرایط داخلی کشور چه آرایش جدیدی خواهد گرفت و به خصوص دولت و جامعه مدنی درچه سمتی حرکت خواهند کرد...
تکمله خبر:
جزئیات برجام با ۱۶۱ رأی موافق، ۵۹ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع تصویب شد.
گریه کوچک زاده پس از تصویب برجام
تهران- ایرنا- یکی از اعضای جبهه پایداری پس از تصویب طرح اجرای برجام در صندلی خود نشست و در حالی که دیگر اعضای این جبهه گرد او حلقه زده بودند، گریست.
لاریجانی صبح امروز در جلسه غیر رسمی گفت که در شب گذشته در جلسه ای تصمیم گرفته شد که طرح بدون پیشنهاد تصویب شود.
کوچک زاده گفت: باهنر نیز صبح پیش من آمد و گفت نظام تصمیم گرفته است که این طرح به طور کامل تصویب شود.
رسایی نیز پلاکاردی در دست گرفته بود که در آن نوشته شده بود 'مجلس فرمایشی نیست'.
http://www.irna.ir/fa/News/81796925/

ایسنا:
در حالی که علی لاریجانی در جلسه غیررسمی روز سه‌شنبه در سخنانی بر این مسأله تأکید کرد که برجام عامل شکاف نباشد و عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام نیز در گفت‌وگو با ایسنا هشدار داده بود که در جریان بررسی جزئیات برجام از سوی برخی نمایندگان ممکن است اخلال ایجاد شود، در جلسه امروز مجلس در جریان بررسی جزئیات برجام، نمایندگانی که به عدم بررسی پیشنهادات شان درباره جزئیات این طرح انتقاد داشتند فضای جلسه را متشنج کردند...
رسایی با صدای بلند گفت مجلس شده جای تصمیم‌گیری لاریجانی،‌ شمخانی و حجازی.
لحظاتی بعد مهدی کوچک‌زاده نیز در جایگاه خبرنگاران حاضر شد و در حالی که به شدت عصبانی بود، گفت: آقای لاریجانی در جلسه صبح امروز گفت که کشور تصمیم گرفته پیشنهادات مطرح نشود. آقای باهنر نیز پیش من آمد و گفت آقای لاریجانی و شمخانی این تصمیم را گرفته‌اند. این تصمیم، تصمیم رهبری نیست. این تصمیم آن طور که آقای لاریجانی می‌گوید تصمیم رهبری نیست. این تصمیم لاریجانی، شمخانی و حجازی است.
در نهایت نیز با شروع رأی‌گیری نمایندگان به صندلی‌های خود بازگشتند.
http://isna.ir/…/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D9%8…

فیس بوک 21 مهر ماه 1394